Луценко не заслуговує довіри – Волкер дав свідчення в Конгресі

Колишній спецпредставник США з питань України Курт Волкер під час свідчень в Конгресі у справі про тиск президента Дональда Трампа і Володимира Зеленського заявив, що просив українське керівництво не втручатися у внутрішню політику США. Про це повідомляє CNN.

Свідчення Волкера за закритими дверима, схоже, підтверджують опис інформатора у листі, в якому він зазначав, що американський дипломат «давав поради українській владі» щодо того як «орієнтуватись» у вимогах Трампа.

Телеканал повідомляє, що Волкер постав перед трьома комітетами Конресу, які займаються розслідуванням інформатора про те, що Трамп звертався за допомогою до Україні, вишукуючи бруд про свого політичного опонента та наполягаючи, щоб українська сторона вела проти нього та його родини розслідування.

Волкер також підтвердив, що в української влади виникало багато питань, зокрема про відмову Трампа від поїздки до України та про заморожування військової допомоги.

Екс-спецпредставник повідомив слідчим Конгресу, що його непокоїть використання екс-генпрокурора Юрія Луценка в якості джерела інформації. Волкер наголосив, що Луценко не заслуговує довіри.

Волкер протягом майже 10 годин відповідав на питання трьох комітетів Палати представників США про скандал.

Він заявив конгресменам, що ні сам Трамп, ні будь-хто інший з адміністрації США не чинив на нього тиск у зв’язку з якими б то не було аспектами цієї справи. Наголошується, що він відповів на всі поставлені йому запитання.

Як повідомлялось, Волкер подав у відставку після того, як його імʼя випливло у звіті розвідки, де йдеться про те, що Волкер давав поради українським лідерам, як «орієнтуватися» на вимоги Трампа про розслідування українським урядом справи Байдена і Burisma.

Також стало відомо, що минулого Волкер зустрівся з керівником української енергетичної компанії Burisma Group, яка заплатила синові колишнього віце-президента Джо Байдена за роботу в її раді директорів. Зустріч відбулася в той час, коли адвокат Трампа, Руді Джуліані, наполягав на тому, щоб уряд України розслідував діяльність компанії і причетність Байдена до неї.