Російський адвокат захищатиме Порошенка

П’ятий президент України долучив до свого захисту у відкритих проти нього кримінальних провадженнях відомого російського адвоката Іллю Новікова. Правозахисник відомий своєю участю у резонансних політично вмотивованих справах проти українських громадян на території Росії.

Таке рішення було ухвалене через буцімто рішення ДБР «звернутися за правовою допомогою до Росії», заявили у партії «Європейська солідарність».

«У такій ситуації залучення російського адвоката є абсолютно доцільним. До слова, Ілля Новіков має дозвіл на адвокатську практику в Україні. Варто відзначити, що в російських судах пан Новіков захищав і захищає українських громадян – бранців Кремля», – пояснили у політичній партії.

Що відомо про правозахисну діяльність Новікова?

По-справжньому відомим в Україні адвокат Ілля Новіков став після захисту Надії Савченко у російських судах. Заради своєї півзахисної він менш як за 2 роки вивчив українську мову. Згодом інші російські адвокати Марк Фейгін та Микола Полозов звинуватили його у втручанні у внутрішні справи України.

Крім Надії Савченко, представляв інтереси і інших українських бранців Кремля. Серед них – Микола Карпюк, Станіслав Клих, Олексій Чирній, Валентин Виговський, Ігор Кіяшко та полонені моряки.