Трамп хоче запросити Зеленського в Білий дім, щоб схилити його домовитися з Путіним

Президент США Дональд Трамп має намір запросити українського президента Володимира Зеленського в Білий дім, щоб там обговорити «мирову угоду» з російським лідером Владіміром Путіним. Про це Трамп сказав під час спілкування з журналістами 9 серпня, текст розмови опублікований на сайті Білого дому.

Зокрема, прозвучало питання від журналіста:
«Чи плануєте ви запросити його (Володимира Зеленського – ред.) в Білий дім? І що б ви порадили йому, як спілкуватися з Путіним, щоб зупинити конфлікт на сході України?»

«Я думаю, що він збирається укласти угоду з президентом Путіним, і його буде запрошено в Білий дім. І ми з нетерпінням чекаємо на зустріч з ним. Його вже запросили в Білий дім, і він хоче приїхати, і я думаю, що приїде. Він дуже розумний хлопець. Він хоче бачити мир в Україні. І я думаю, що він прийде дуже скоро», – відповів на це Трамп.

Про яку саме угоду з Путіним ідеться, не уточнюється. Але очевидно, що саме ця тема буде в центрі розмови між президентами України і США при зустрічі, і що Трамп стоїть на позиції, що домовленість із Путіним є необхідністю.

Нагадаємо, 25 липня Зеленський поговорив з американським лідером по телефону. Трамп привітав партію «Слуга народу» з переконливою перемогою на виборах і висловив сподівання, що «оновлена українська влада зможе швидко покращити імідж України, завершити розслідування корупційних справ, які стримували взаємодію між Україною та США».

Також надходила інформація, що Трамп може зустрітися з Зеленським у Варшаві 1 вересня.