Удар для України: Трамп зустрінеться з Путіним на саміті «Великої двадцятки»

Рішення президента США Дональда Трампа зустрітися з президентом Росії Володимиром Путіним є ударом для України.

Про це пише американське видання U.S. News & World Report.

Повідомляється, що президент США Дональд Трамп зустрінеться з колегою з Росії Володимиром Путіним на саміті «Великої двадцятки».

Рішення президента США підриває сподівання союзників, що Трамп буде дотримуватися твердої лінії проти російської агресії в Україні й деінде, мовиться у статті.

Видання повідомляє, що 12 червня Трамп підтвердив план зустрітися з Путіним на саміті «Великої двадцятки» в Японії пізніше цього місяця, і тим відкинув, на думку союзників США, головний інструмент у намаганнях Вашингтона вчинити вплив на Москву.

У статті нагадано, що в листопаді 2018 року Трамп скасував плановану було зустріч із Путіним на попередньому такому саміті в Буенос-Айресі, вочевидь у відповідь на затримання Росією 24 українських моряків під час кризи в Керченській протоці. І хоча він таки зустрівся з Путіним неформально на полях того саміту, українські посадовці сподівалися, що тверда лінія Трампа – ніяких офіційних зустрічей із Путіним (Трамп тоді заявляв, що передумовою для такої зустрічі має бути звільнення українських моряків – ред.) – наголосить на його підтримці України і відверне подальшу агресію.

«Трампа, президентська кампанія якого стала предметом кількох масштабних розслідувань щодо можливих зв’язків із Москвою, критикували за те, що він не став на твердішу позицію проти російської агресії», – додає автор статті.