Контроль над Азовським морем втрачено: зроблено термінову заяву

Україна втратила контроль над Азовським морем

За словами керівника Українського збройного центру, бездіяльність української влади у військово-морській галузі призвела до встановлення РФ контролю над Азовським морем. Азовський криза є наслідком бездіяльності української влади протягом останніх 4 років у військово-морській галузі.

Про це під час прес-конференції заявив керівник Українського збройного центру Тарас Чмут, зазначивши: у результаті спровокованої РФ кризи, Україна «втрачає або вже втратила контроль над Азовським морем».

«Враховуючи, що між Росією і Україною діє договір на спільне користування морем, російські кораблі можуть розміщуватися у будь-якій його точці. Ми так само можемо проводити навчання, блокувати їхні кораблі, але у нас нічим то робити – ВМС не здатні на море виконати жодних повноцінних бойових завдань», – йдеться в заяві.

Разом з тим, він зауважив: для недопущення подібних ситуацій у майбутньому, влада «повинна прийняти рішення, що державі потрібен флот».

Нагадаємо, як передавала Politeka, українські військові стягнули важке озброєння і танки до Азовського моря. Зроблено це було в рамках навчань, адже в Об’єднаних силах продовжують працювати над вдосконаленням боєздатності танкових і механізованих підрозділів, що входять до складу резервів військових частин.

Чергові навчання в районі проведення операції Об’єднаних сил пройшли 3 липня під керівництвом командувача Об’єднаних сил генерал-лейтенанта Сергія Наева. Навчання проводилися з бойовою стрільбою танків і броньованих машин піхоти.

«У місці відведення важкого озброєння і техніки екіпажі танків Т-64Б і БМП-1 виконували завдання по стрільбі по умовному ворогові і тактики ведення бою», — відзначили в прес-центрі штабу ООС.

«За легендою навчань, противник намагався здійснити висадку десанту на ділянку узбережжя Азовського моря. Танкова рота і механізований взвод бригади були підняті по тривозі і вмілими діями знищили умовного противника», — розповіли там про навчання.

При цьому варто відзначити, що навчання на Азовському морі більш ніж виправдані, адже Росія продовжує нарощувати свою присутність в цій акваторії.

Читайте нас у Google новинах